10-годишният Теодор Цветанов завоюва златен медал от Турнира по класически шахмат „Слънцата на Трявна“ [ПД]

10-годишният Теодор Цветанов завоюва златен медал от VII-я Турнир по класически шахмат „Слънцата на Трявна“, информира треньорката му Христинка Илиева от СКШ „Плевен XXI“. Талантливият плевенчанин беше награден още с купа и грамота. Той стана първи в своята възрастова група, след като натрупа актив 4,5 точки от 6 изиграни партии. Този резултат му отреди и […]

Continue Reading

Два сребърни медала спечелиха състезатели на СКШ „Плевен XXI“ от Държавните първенства по шахмат [ПД]

Нора Рашева и Давид Цветанов от СКШ „Плевен XXI“ спечелиха сребърни медали на ускорен шах и блиц от Държавните индивидуални първенства, които се играха в Пловдив от 1 до 8 април. Плевенският клуб се представи с 5 състезатели и освен двете сребърни отличия записа още две четвърти и едно пето място от трите вида първенства. […]