Максимилиян Щерев от СУ „П. Яворов“ стана национален шампион по лека атлетика [ПД]

Максимилиян Щерев от СУ „П. Яворов“ стана национален шампион по лека атлетика за юноши под 18 г., информират от училището. Държавният индивидуален шампионат се проведе на 26 май на Националния стадион „Васил Левски“ в гр. София. Деветокласникът победи в най-тежката дисциплина – десетобой. Той постигна следните резултати: пробег на 100 м – 12,63 секунди, скок […]

Continue Reading

Два златни медала спечелиха състезатели на СУ „Пейо Яворов“ от Ученическите игри по лека атлетика в Плевен [ПД]

Два златни медала спечелиха състезатели на СУ „Пейо Яворов“ в Плевен от общинския кръг на Ученическите игри по лека атлетика за юноши и девойки 8–10 клас, информират от училището. Състезанието се състоя на 28 март в Плевен. Особено ценна за Яворовци е победата при девойките, тъй като борбата беше много оспорвана до последната дисциплина. Те […]