Вихър пожали Локомотив (Мездра) [ИП]

Вихър стартира с минимална победа – 2:1 в Славяново над Локомотив (Мездра). Двубоят е от първия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Гостите трябва да са доволни на този резултат, защото можеха да отнесат поне още 5-6 гола. През първото полувреме домакините имаха минимален превес, но той не доведе до нищо. В 20-ата минута Евгени Систов уцели гредата след центриране на Любомир Борисов. Още две ситуации имаше пред вратата на „железничарите“, но нулевото равенство остана. След почивката обаче превъзходството на Вихър бе тотално. В 49-ата минута Константин Генков се възползва от пас на Младен Младенов и прехвърли вратаря за 1:0. Четвърт час преди края Светлин Златарев изведе Евгени Систов очи в очи с „железничарския“ страж и той удвои. Още дузина чисти положения пропиляха вихърци. В последните секунди ветерана Илия Илиев стреля, Светлин Линев изби, топката се удари в гредата и рамото му и спря в мрежата за окончателното 2:1.