Етикет: Левски-Левски

ОФК Спартак и Вихър излизат срещу слабаци, тежки гостувания за Партизан и Левски [ИП]

Поредни изпитания за отборите от Плевенска област в Северозападната Трета аматьорска футболна лига. На дневен ред са двубоите от десетия кръг на първенството. Те предлагат привидно лесни домакинства за два от тимовете ни и трудни гостувания за другите два състава.
Спартак излиза на стадион „Плевен“ срещу един от най-слабо представящите се отбори до момента в първенството – Локомотив /Дряново/. Подобна е програмата и на Вихър, който приема в Славяново едноименния тим на град Павликени. Излишно е да се споменава, че за двата ни представители победата е задължителна с оглед целите, които преследват в настоящия сезон.
Партизан продължава да гони първа победа в шампионата. Сега трябва да го стори в Полски Тръмбеш. Местният Янтра също има затруднения, но със сигурност ще хвърли всичко за трите точки.
Тежък изпит очаква закъсалия едноименен състав на град Левски в Мездра срещу добре представящия се в този сезон Локомотив.
Северозападна Трета лига – X кръг
Днес от 16:00 часа:
Янтра (Габрово) – Трявна (Трявна)
11 октомври 2018, четвъртък, 16:00 часа:
Първа атомна (Козлодуй) – Академик (Свищов)
Локомотив (Мездра) – Левски (Левски)
Бдин (Видин) – Севлиево (Севлиево)
Вихър (Славяново) – Павликени (Павликени)
Ком (Берковица) – Ботев (Луковит)
Янтра (Полски Тръмбеш) – Партизан (Червен бряг)
Забележка:
– Двубоят от 6-ия кръг Академик (Свищов) – Павликени (Павликени) е отложен за след края на есенния полусезон.
– Двубоят от 8-ия кръг Академик (Свищов) – Левски (Левски) ще се проведе на 24 октомври, сряда от 16:00 часа.
– Двубоят от 9-ия кръг Севлиево (Севлиево) – Локомотив (Мездра) ще се проведе на 18 ноември, неделя от 14:30 часа.

Pleven.info е автоматичен агрегатор на новини. Ние спазваме Creative Commons лиценза за онлайн съдържание и посочваме източника му. Източник на тази новина е плевенският сайт https://infopleven.com

Янтра отнесе Левски [ИП]

Тежко поражение – 0:7 претърпя едноименният тим на град Левски от гостуващия му Янтра /Габрово/. Двубоят е от деветия кръг на Северозападна Трета аматьорска футболна лига. Всичко в него бе решено още в самото начало. До 10-ата минута габровци имаха класическа преднина. Тодор Чирпанов откри във 2-ата минута. После два пъти точен бе Захари Михайлов. След това Пламен Кожухаров за 19 минути разнищи домакините, разписвайки се последователно в 15-а, 26-а и 34-ата минута. С шест попадения преднина, гостите тотално намалиха оборотите и доиграха лежерно останалия час от срещата. Въпреки това в 60-ата минута Михайлов реализира още веднъж за окончателното 7:0. Така Янтра се изкачи на второто място, докато Левски вече е на последното.

Три мача от Трета лига ще се играят в Плевенска област [ИП]

Поредни изпитания за отборите от Плевенска област в Северозападната Трета аматьорска футболна лига. На дневен ред са двубоите от деветия кръг на първенството. Те предлагат сериозни битки за въпросните тимове. Три от четирите състава са домакини. Единствено Вихър ще гостува. Сериозен тест за славяновския тим в Луковит срещу местния Ботев. Битката е гарантирана и потвърждението за това са представянето на съперниците от началото на сезона.
След класическия успех в Полски Тръмбеш, плевенския Спартак ще убеждава, че кризата вече е история, в двубой срещу коравия Първа атомна /Козлодуй/.
Партизан продължава да преследва първа победа от началото на първенството. Задачата е доста трудна, тъй като Ком /Берковица/ е сред най-силно представящите се отбори.
Подобен тежък изпит очаква закъсалия Левски в град Левски срещу възродения Янтра /Габрово/.
Северозападна Трета лига – IX кръг
7 октомври 2018, неделя, 16:00 часа:
Спартак (Плевен) – Първа атомна (Козлодуй)
Локомотив (Дряново) – Янтра (Полски Тръмбеш)
Партизан (Червен бряг) – Ком (Берковица)
Ботев (Луковит) – Вихър (Славяново)
Павликени (Павликени) – Бдин (Видин)
Левски (Левски) – Янтра (Габрово)
Трявна (Трявна) – Академик (Свищов)
18 ноември 2018, неделя, 14:30 часа:
Севлиево (Севлиево) – Локомотив (Мездра)

Футболното дерби на Плевенска област е в Славяново [ИП]

Поредни изпитания за отборите от Плевенска област в Северозападната Трета аматьорска футболна лига. На дневен ред са двубоите от осмия кръг на първенството. Те предлагат сериозни битки за въпросните тимове. Кулминацията ще е на стадиона в град Славяново, където утре местния Вихър и Партизан /Червен бряг/ излизат в поредното дерби на Плевенска област. Домакините са на върха в класирането и в предстоящия мач ще направят всичко за да затвърдят позицията си. Трудна битка за съперника им. Селекцията на играещия треньор Любомир Иванов все още няма победа от началото на сезона.
След две поредни загуби и домакинско равенство плевенския Спартак излезе от призовата тройка. За да спре серията от три срещи без победа, спартаковци ще трябва да преодолеят Янтра в Полски Тръмбеш.
Утрешното гостуване на едноименният тим на град Левски в Свищов срещу Академик се отлага за 24 октомври, заради традиционния празник на крайдунавския град „Свищовски лозници“.
Северозападна Трета лига – VIII кръг
30 септември 2018, неделя, 11:00 часа:
Янтра (Габрово) – Севлиево (Севлиево)
30 септември 2018, неделя, 17:00 часа:
Първа атомна (Козлодуй) – Трявна (Трявна)
Локомотив (Мездра) – Павликени (Павликени)
Бдин (Видин) – Ботев (Луковит)
Вихър (Славяново) – Партизан (Червен бряг)
Ком (Берковица) – Локомотив (Дряново)
Янтра (Полски Тръмбеш) – Спартак (Плевен)
Локомотив (Дряново)              1   0   6   8:24    3
Забележка: Двубоят от 6-ия кръг Академик (Свищов) – Павликени (Павликени) е отложен за след края на есенния полусезон.

Отложиха мач на Левски заради традиционен празник в Свищов [ИП]

Гостуването в Свищов на едноименния отбор на град Левски срещу местния Академик няма да се проведе според предварителната програма. Двубоят е от осмия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Промяната е заради традиционния празник на крайдунавския град „Свищовски лозници“. Тържествата започват днес и ще продължат до края на тази седмица. Мачът Академик – Левски трябваше да се играе на 30 септември, неделя от 17:00 часа. Ангажиментите на местната полиция с осигуряване на максимално спокойствие и ред в града за празничните дни не позволява на органите на реда да съберат достатъчно униформено присъствие на въпросната футболна среща. Именно затова от свищовския клуб са поискали отлагане на двубоя.
Зоналният съвет на БФС – Велико Търново взе решение срещата да се проведе на 24 октомври /сряда/.

Левски падна и от Трявна [ИП]

Шеста загуба за едноименния тим на град Левски от началото на сезона в Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Нанесе я гостуващия му Трявна с 1:0 в среща от седмия кръг на първенството. Домакините играха повече от полувреме с 10 футболисти. Селекцията от балканското градче доминираше през целия мач. В 27-ата минута Илко Трифонов завърши с точен удар бърза атака на съотборниците си – 0:1. Малко преди почивката Васил Андреев се измъкна сам срещу вратаря и бранител на Левски го спря с нарушение за което получи червен картон. До края играчите на Трявна пропуснаха доста положения. Андреев, Трифонов, Никола Банев, Христо Христов и Илиян Тосунов пропиляха най-добрите възможности. Дори и с десет футболисти левскарите опитваха да са равностойни, но …

Лидерът на Трета лига гостува в Червен бряг [ИП]

Поредни изпитания за четирите отбора от Плевенска област в Северозападната Трета аматьорска футболна лига. На дневен ред са двубоите от седмия кръг на първенството. Те предлагат сериозни битки за въпросните тимове. Кулминацията ще е на стадиона в град Червен бряг, където утре местния Партизан излиза срещу лидера в класирането Бдин /Видин/. Освен да спира най-резултатното нападение в първенството, селекцията на играещия треньор Любомир Иванов ще преследва и първа победа от началото на сезона.
Вихър върви възходящо и не случайно е на второто място. Сега целта пред футболистите е първи успех извън Славяново. Напълно изпълнима задача в Дряново срещу закъсалия Локомотив.
След две поредни загуби плевенския Спартак слезе на третото място. Отборът на Красимир Бислимов и Петър Ванков ще стопира негативна серия срещу коравия Ком /Берковица/.
Шанс за увеличаване на точковия актив и пред едноименния тим на град Левски, който приема Трявна.
Северозападна Трета лига – VII кръг
23 септември 2018, неделя, 17:00 часа:
Янтра (Полски Тръмбеш) – Първа атомна (Козлодуй)
Янтра (Полски Тръмбеш)          0   1   5    5:16    1
Забележка: Академик (Свищов) и Павликени (Павликени) са играли мач по малко.

Левски отнесе четворка в Козлодуй [ИП]

Едноименният тим на град Левски падна в Козлодуй от Първа атомна с 0:4. Двубоят е от шестия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Нулевото равенство се запази почти час. В следващите 23 минути топката четири пъти спря в мрежата на гостите. Тон за успеха на домакините даде Любен Вълков с шут от 25 метра в 55-ата минута. Малко след това отново той бе точен завършвайки с попадение комбинация с Ростислав Данчев. В 62-ата минута Любослав Младенов пое топката от центъра на терена, преодоля цялата отбрана на левскарите и направи резултата класически. Десетина минути преди края Данчев засече с глава центрираната отдясно топка за окончателното 4:0. Още поне десет положения изпуснаха козлодуйци.

Славяново е домакин на плевенско дерби в Трета лига [ИП]

Поредни изпитания за четирите отбора от Плевенска област в Северозападната Трета аматьорска футболна лига. На дневен ред са двубоите от шестия кръг на първенството. Те предлагат сериозни изпитания за въпросните тимове. Кулминацията ще е на стадиона в град Славяново, където утре ще се проведе дербито на Община Плевен – Вихър срещу Спартак. Моментното състояние на съперниците подсказва, че на лице са всички предпоставки за крайно интересна битка. При победа, домакините ще изпреварят спартаковци, което им гарантира място в призовата тройка. Със сигурност плевенчани ще направят всичко за да заличат негативния резултат от миналия кръг, когато Бдин /Видин/ ги надви на стадион „Плевен“.
Тежка задача за Партизан, който все още няма победа. Червенобрежкият тим ще гостува на намиращия се в подем Локомотив /Мездра/.
Труден тест и за едноименния отбор на град Левски. Съставът ще направи опит да прекъсне негативна серия от четири поредни поражения, при гостуването си на Първа атомна /Козлодуй/.
Северозападна Трета лига – VI кръг
16 септември 2018, неделя, 17:00 часа:
Първа атомна (Козлодуй) – Левски (Левски)
Трявна (Трявна) – Севлиево (Севлиево)
Академик (Свищов) – Павликени (Павликени)
Янтра (Габрово) – Ботев (Луковит)
Локомотив (Мездра) – Партизан (Червен бряг)
Бдин (Видин) – Локомотив (Дряново)
Вихър (Славяново) – Спартак (Плевен)
Ком (Берковица) – Янтра (Полски Тръмбеш)

Очаквана загуба за Левски в Севлиево [ИП]

Левски (Левски) загуби в Севлиево от едноименния тим с 0:2. Двубоят е от петия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Логичен успех за домакините с оглед разликата в класите на съперниците и това се потвърди и от показаното на терена. Половин час след началния съдийски сигнал бранител на гостите фаулира съперник и Петър Казаков реализира отсъдената дузпа – 1:0. Второто попадение падна десетина минути след почивката, когато Максимилиян Велков оползотвори пас на Альоша Илиев. Авторът на гола се разписа още веднъж, но рефера не зачете попадението. После Димитър Байдаков уцели гредата. Пропуски пред левскарската врата направиха почти всички играчи на Анатоли Тонов.