Алина Грънчарова на 71 см от медал в тройния скок [ИП]

Алина Грънчарова остана на крачка от спечелването на медал в тройния скок в националния шампионат по лека атлетика на открито за девойки и юноши под 20 години. Скачачката на СКЛА Феникс 2004 /Плевен/ се класира на четвърто място. 71 см не й достигнаха да е сред призьорите. Тя започна с 11,49 метра. След това последователно записа 11,40 м, 11,48 м, а в четвъртия си опит направи фаул. После направи най-доброто си постижение в състезанието – 11,54 м. В последния си опит се приземи в пясъка на 11,46 м. Третото място е за Никол Андонова от СК Европул с 12,25 м. Убедителна шампионка е пловдивчанката Александра Начева с 14,00 м, следвана от Ариана Кузманова от АК Светла Димитрова с 12,73 м.Шесто място за СКЛА Феникс 2004 в същата дисциплина при юношите. Постигна го Евгени Борисов с 13,59 м. Тук битката бе изключително оспорвана. Спечели я Георги Начев от ЛК Радио 999 с 14,83 м, следван от сливналията Димитър Атанасов – 14,69 м. и Цветелин Минчев от АК Пълдин – 14,19 м.