Атлетик Констанца с триумф на турнира за Купата на Плевен

БАСКЕТБОЛ Спорт

Атлетик Констанца триумфира на турнира за Купата на Плевен, след като победи Питещ с 82:70 във финала, който се състоя в зала „Балканстрой“. Под ръководството на треньора Небойша Видич, тимът на Питещ завърши на второ място.

Финалът беше преместен по-рано по взаимно съгласие на двата румънски отбора, което позволи на мача между Спартак и Берое Стара Загора за третото място да завърши приятелското състезание.

Атлетик Констанца стартира с бърза игра, което им осигури преднина от 6 точки след първите 10 минути. Те успяха да запазят лидерската си позиция през голяма част от втората четвърт и се оттеглиха на полувремето с резултат 39:35.

С подобен сценарий започна и втората половина на мача, което помогна на Атлетик да съхрани минималната си преднина до края на третия период. Питещ успя да обърне резултата през последните минути, но Констанца върна контрола и не позволи на съперниците да ги надвият до края на двубоя.