Баскетболният Спартак с победа във Варна [ИП]

Втора победа от началото на сезона постигна плевенският Спартак. Селекцията на Алрександър Дяковски надигра във Варна местния Черно море Тича с 89:76 в мач от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига. Заслужен успех на гостите с оглед развоя на срещата. До средата на първата част битката бе равностойна. После спартаковци поведоха минимално и взеха първата част с 24:19. Преимуществото им продължи и в следващите 10 минути. В 15-ата минута аванса им стана двуцифрен – 38:28. До края на полувремето увеличиха преднината си на 15 точки – 48:33. След почивката подемът в играта на плевенския тим продължи и в 27-ата минута след успешна атака на Константин Коев разликата стана 23 точки – 63:40. Заключителните 10 минути започнаха при 71:49. Финалният щурм на домакините почти заличи пасива им, като в 36-ата минута те изоставаха само с 6 точки – 71:77. Последва тройка и резултатна атака на Герасим Николов, които отново дадоха двуцифрен аванс на Спартак – 82:71. Треньорът на „моряците“ Дарин Великов веднага взе таймаут, а до края оставаха 2:51 минути. Това обаче не даде желания положителен ефект за варненци. Плеймейкърът на плевенчани Николай Маринов бе най-резултатен в мача с 24 точки.