Бдин изненада ОФК Спартак в Плевен [ИП]

Първа загуба от началото на сезона в Северозападната Трета аматьорска футболна лига за Спартак. Нанесе му я видинския Бдин с 3:2 на стадион „Плевен“ в среща от петия кръг на първенството. Гостите играха половин час с десет футболисти. Началото не предвещаваше подобен край за домакините. Те контролираха всичко на терена до 35-ата минута. В 10-ата пък вече имаха гол аванс след като Ивайло Емилов Иванов оползотвори пас на капитана Цветан Петров. Малко след това плевенския страж Иван Георгиев изпусна топката след центриране, тя попадна у Радослав Байчев, но вратаря спаси удара му. В 27-ата минута Ивайло Раденцов изпълни прецизно фаул, но видинския страж изби със сетни сили. Малко преди почивката Светослав Валериев стреля, топката се отклони от Иван Макриев и равенството бе възстановено. През втората част видинския тим бе по-рационален. В 57-ата минута Байчев реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Денис Николов. Секунди по-късно Борислав Борисов бе най-съобразителен при суматоха и с точен шут вкара трети гол за Бдин. Байчев изрази радостта си с жестове и получи втори жълт и червен картон. В 63-ата минута Раденцов вкара дузпа за 2:3, отсъдена за нарушение срещу Ивайло Емилов Иванов. Спартаковци бяха близо до изравняване в 84-ата минута, когато юношата Александър Александров пропусна да реализира с глава.