Берое (Стара Загора) с пето място в държавното първенство U13 баскетбол.

БАСКЕТБОЛ Спорт

Отборът на Берое Стара Загора успя да зае петата позиция в националния шампионат за момичета под 13 години, който се проведе в град Търговище. В последния игрови ден в спортна зала „Иван Ангелов“, старозагорките постигнаха трудна победа над съперника си – Рилски спортист, с резултат 51:50.

Тимът, ръководен от треньора Константин Боев, се справи да навакса разликата от 8 точки, налице след първата полувреме, като реализира забележителни 17 точки срещу две на противника в третата четвърт, което постави началото на завършения обрат. Борбата за победата беше напрегната до последните мигове на мача.

Евгения Иванова и Лина Иванова бяха основните голмайстори за Берое, като вкараха по 13 точки каждата. От друга страна, Ванеса Петрова внесе значителен принос за Рилски спортист с 18 точки, а Мария-Магдалена Стефанова добави още 12.

В друг мач, тимът на Славия заема седмото място след уверена победа над противника си Спартак Плевен, завършвайки със счетоводство 66:45. Славия доминираше през всички четири периода на играта. Ивайла Филипова беше главна фигура в техния успех с 16 точки, а Анджелина Димитров помогна с 13.

Никол Вълчева не остана незабелязана в състава на Спартак Плевен, реализирайки 14 точки, а Сияна Михайлова добави още 9 към техния тотал.

Прилагаме програма и резултати от финалите за момичета U13.