Боксьори от Червен бряг и Плевен с бронзови медали от Мемориал „Емил Жечев“ [ПС]

БОЙНИ СПОРТОВЕ

Рами Киуан (БК Червен бряг) и Велислав Пътов (БК Мизия 80 – Плевен) бяха представителите на Плевенска област в третия международен турнир по бокс за младежи и юноши Мемориал „Емил Жечев“ в София. Двамата спечелиха бронзови медали. Киуан го направи при младежите в категорията до 75 кг, където конкуренцията беше жестока. Състезателят на Дойчин Цанов обаче успя да се справи със съперник от Казахстан. После се наложи и над българина Кристиян Николов, осигурявайки си участие в полуфиналите. Там в изключително оспорвана битка отстъпи с 2:3 съдийски гласа на хърватина Габриел Веочич.

Пътов се боксира при юношите в категорията до 80 кг. Възпитаникът на Александър Владимиров игра само полуфинал, който загуби от казахстанеца Диас Конисбай.   В турнира участваха над 180 боксьори от 18 страни от 4 континента.

Pleven.info е автоматичен агрегатор на новини. Ние спазваме Creative Commons лиценза за онлайн съдържание и посочваме източника му. Източник на тази новина е плевенският сайт https://plevensport.eu