Бронзов медал за Добромир Николов в Истанбул [ИП]

Добромир Николов от АК Плевен 2014 спечели бронзов медал на балканския шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години в Истанбул /Турция/. Стори го в бягането на 110 метра с препятствия с резултат 14.40 секунди. Шампионската титла е за Василеос Арванитидис от Гърция – 14.25 сек. Втори финишира турския атлет Тибет Санчак – 14.26 сек. Николов участва и в скока на височина, където се класира 11-и. Плевенчанинът преодоля от раз 180 см. После премина 185 см от втори път, но на 190 см направи три неуспешни опита. Титлата е за сърбина Никола Миянович с 212 см. След него са украинеца Олег Дорошчук и турчина Али Берк Ерол с по 208 см.Другият плевенски участник – Алина Грънчарова се класира на седмо място в тройния скок. Състезателката на СКЛА Феникс 2004 направи два опита на 11,65 метра. В другите четири записа фаулове. Шампионка тук стана другата българка Александра Начева, която направи само един опит на 13,61 м. Сребърният медал е за Спиридуала Кариди от Гърция – 12,89 м.. Представителката на домакините Гизем Акгюз допълни призовата тройка с 12,61 м.Българските състезатели са на трето място в класирането по завоюваните медали – 4 златни, 2 сребърни и 1 бронзов. Първи са домакините с 27 /12-8-7/, следвани от Гърция със 17 /4-8-5/.