Вихър взе дербито на Община Плевен [ИП]

Пред близо 800 зрители в Славяново местния Вихър победи Спартак /Плевен/ с 1:0. Двубоят е от шестия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Единственото попадение дойде след автогол на Тихомир Тодоров. В 85-ата минута футболист на домакините центрира, топката се отклони от главата на Тихомир Тодоров и спря в плевенската мрежа. Стана здрава безкомпромисна битка, с доста остри влизания. Жертва на едно от тях е младия защитник на гостите Валентино Макавеев, който напусна контузен в 67-ата минута. До почивката капитанът на Спартак – Цветан Петров стреля опасно, но резултата остана непроменен. През втората част по-дейни бяха домакините. Евгени Систов насочи топката близо от външната страна на гредата. В 75-ата минута Иван Иванов пропусна да вкара с глава и това бе всичко в актива на двата отбора в предни позиции. Така славяновския тим измести плевенския от второто място в класирането.