Две плевенчанчета сред звездите финалисти на фондация „Бербатов“ [ПН]

Най-важното

Фондация „Димитър Бербатов“ за десета поредна година отличи успелите деца на България – най-добрите в изкуствата, науките и спорта през 2017 година.Победител в област „Спорт“, 1-4 клас стана талантливата плевенска тенисистка Росица Денчева. През 2017-а година тя участва успешно във всички държавни първенства, както и в три международни турнира. Младата българска тенис надежда е първа ракета на националния отбор на България за нейната възраст и записва победа след победа. Росица спечели най-силния турнир в света за деца до 10 години – „Смирква Боул“ в Хърватия – турнир, който е с ранг на световно първенство. Освен на сингъл там Роси стана шампион и на двойки. Мечтата й: „След 10 години си пожелавам да спечеля Уимбълдън”.Роси не успя да получи наградата си, тъй като в деня на церемонията е на турнир в Букурещ, но Димитър Бербатов обеща, че лично ще й връчи статуетката.В област „Наука“ Чавдар Лалов от МГ „Гео Милев“ – Плевен стана достоен подгласник в призовата тройка. 17-годишният ученик има куп отличия от математически състезания и от най-различни конкурси. През изминалата година Чавдар се занимава с изследователска математика, разработвайки различни научни проекти. Той е дете на фондацията от 2009 г., с постижения по математика и литература. През 2017 г. Чавдар спечели трета награда от журито и наградата на Лондонския международен младежки научен форум (LIYSF) на Европейския конкурс за млади учени (EUCYS), който се проведе между 22 и 27 септември в естонската столица Талин. Накоро той стана лауреат в първото издание на „Младите лидери на Плевен” в категория „Наука и технологично развитие”.

Pleven.info е автоматичен агрегатор на новини. Ние спазваме Creative Commons лиценза за онлайн съдържание и посочваме източника му. Източник на тази новина е плевенският сайт http://posredniknews.com