Емил Шукин (Спартак Плевен XXI) спечели турнир от „Купа Ростов“ [ИП]

Майсторът на спорта Емил Шукин от СКШ „Спартак Плевен ХХІ” спечели Втория открит турнир по класически шах за „Купа Ростов”, който се проведе на 28 и 29 април в Плевен. Турнирът бе организиран от СКШ „Спартак Плевен XXI“ със съдействието на хотел „Ростов“.Зад шахматните дъски застанаха  състезатели от Плевен, Ловеч и Червен бряг, като най-малкият бе на 8, а най-възрастният на 80 години. Те играха по „Швейцарска Система“  в 7 кръга, като конролата  бе 50 минути плюс 10 секунди на ход на състезател.Докато победата на Емил Шукин бе очаквана,  изненадата на турнира беше 12-годишният Кристиян Георгиев (Спартак Плевен XXI).Капитанът на детския отбор на плевенския клуб бе водач в класирането след 5-я кръг с 4 точки, натрупани от победи над силните кандидатмайстори на спорта  Цако Иванов (Спартак Плевен XXI) и Мариан Дочев (Ловеч). В предпоследния кръг Кристиан бе на път да се наложи над победителя от предния турнир „Купа Ростов“  – Мариан  Маринов (Спартак Плевен XXI), но не успя и загуби по цайтнот. В последния кръг на първа маса загуби от победителя Емил Шукин и остана четвърти, но остави отлични впечатления с играта си и прибави доста точки към личния си коефициент ЕЛО.На второ място остана Мариан Маринов също с 5,5 точки, колкото победителя. Третото място се реши в последната партия от турнира, в която  държавната шампионка за девойки по ускорен шах Ева Русева (Спартак Плевен XXI), не успя да задържи материалният си превес срещу опитния Мартин Дяков (Спартак Плевен XXI), който с 5 точки спечели бронзовия медал.Поради открития характер на турнира домакините от „Спартак Плевен XXI“ раздадоха и допълнителни награди за най-добре представили се извън призовата шестица. Наградата за ветеран беше връчена на Митко Вътовски(Ловеч) , за жена –  Ева Русева(Спартак Плевен XXI), за състезател до 18 г. наградата отиде при Лазар Насар(„Михаил Тал“-Червен бряг), а наградите за състезател до 12 г. и момиче до 12 и 10 г. бяха спечелени  съответно от Александър Георгиев (Спартак Плевен XXI), Катрин Нинова (Спартак Плевен XXI) и Моника Илиева („Михаил Тал“-Червен бряг).