Здравко Колев е втори, Мартин Минков – трети за купа „Абритус“ [ИП]

Две призови класирания за СКО Север /Плевен/ в 56-ото издание на състезанието по ориентиране за купа „Абритус“. Надпреварата се проведе в местността „Пчелина“ край Разград и бе на средна дистанция. Най-добър от плевенчани бе Здравко Колев. При момчетата до 14 годни той измина 3,4 км с 13 контролни точки за 25:45 минути. Само с 38 секунди по-бърз от него бе Тервел Драгоев от Диана /Ямбол/. Тук Калоян Иванов е шести. Мартин Минков завърши трети при мъжете до 35 години. По трасето от 5,5 км със 17 контроли пред него финишираха Венцислав Трифонов от Браун тим /Велико Търново/ и Даниел Николов от Бегун /Варна/. От останалите плевенски ориентировачи най-близо до призовата тройка бе Цветелин Велков /М16/ – пето място. С позиция по-назад от него се класира Цветелина Цветанова /Ж16/. Седми места за Павел Здравков /М14/ и Янислава Симеонова /Open/. В крайното комплексно класиране СКО Север е на 10-о място. Купата спечели Узана /Габрово/.