Здравко Колев от Плевен изведе България до отборна титла по ориентиране.

Последни новини

### Здравко Колев с ключова роля за отборната титла на България по ориентиране в Бергама

Националният отбор на България по ориентиране спечели отборната титла на шампионата на Югоизточна Европа, проведен от 29 август до 1 септември в Бергама, Турция (SEEOC 2024). Българският тим се утвърди като победител, доминирайки в състезанието.

Плевенчанинът Здравко Колев, състезател на Спортен клуб по ориентиране „Север“ към Туристическо дружество „Кайлъшка долина“ и курсант – младши сержант от ВВВУ „Георги Бенковски“, изигра ключова роля за спечелването на титлата. На средна дистанция Здравко се класира четвърти, на дълга дистанция – пети, на спринтова дистанция – трети, а в щафетата зае второто място.

През тази година състезателят на Спортен клуб по ориентиране „Север“ постигна седем златни медала от различни състезания, включително Купа „Трети март“, Купа „Търново“, Купа „С карта из Търновград“, Купа „Трите хълма“ и Купа „България“. Освен това, Колев спечели два сребърни и един бронзов медал.

Здравко Колев продължава да доказва своя талант и отдаденост към спорта, като приносът му за националния отбор е безценен за успехите им на международната сцена.