Левски, Славия и Спартак Плевен в Топ 8 на Държавното у13 момичета

БАСКЕТБОЛ Спорт

Левски, Славия и Спартак Плевен се наредиха сред напредналите осем отбора за завършващата фаза на държавното първенство по баскетбол за деца под 13 години. Успешно преодолявайки квалификационните кръгове, провели се в спортната зала „Иван Ангелов“ в град Търговище, тези тимове оформиха финалните осем на турнира.

Отборът на Левски доминираше над съперника си Черноморец, завършвайки мача с убедителното 96:30, което им обезпечи очакване на следващия си опонент, Берое от Стара Загора, в надпреварата за четвъртфинал.

Славия пък надхитри Черно море Одесос в тясна битка с резултат 82:76, което подреди сблъсък с отбора на Септември 97 в предстоящия четвъртфинален двубой.

Напрегнатата победа на Спартак Плевен над Асеновец 2005 с резултата 53:48 им откри пътя към следващия кръг, в който те ще съревновават със силите на Светкавица за място в последните четири отбора на турнира.

Следва разписание с подробности и резултати от финалите за момичета в категорията до 13 години.