Малшанс и спорен гол повалиха Партизан в Свищов [ИП]

Партизан (Червен бряг) загуби в Свищов от местния Академик с 0:1. Двубоят е от четвъртия кръг на Северозападна Трета аматьорска футболна лига. Единственото попадение реализира Лилян Маринов в 90-ата минута. Той падна след продължително разбъркване в наказателното поле на гостите. След него футболистите от червенобрежкия тим протестираха за нарушение срещу вратаря им Николай Христов и че топката е напуснала терена преди головото подаване на Кристиян Иванов, но рефера зачете попадението. Партизан заложи на по-затворена тактика, като при всяка възможност провеждаше контраатаки. До почивката Кирил Вълов и Десислав Русев пропуснаха да открият резултата за гостите. Нападателят на Академик – Сонер Хюсеин също имаше подобен шанс. През второто полувреме той и съотборниците опитаха през центъра да пробият защитата на съперника, но без успех. В същото време партизаните проведоха опасни контраатаки, които като по чудо не завършиха с гол. След шут на Русев и рикошет пък топката се удари в гредата, но …