Местната власт награди сребърния медалист от Европейското първенство по борба за кадети в 2024 година Альоша Илиев.

Общини Общински съвет Плевен

Плевенчанинът Альоша Илиев стана сребърен медалист на европейското първенство по борба за кадети, провело се в Нови Сад, Сърбия. За участието и постигнатия успех, той, заедно с треньорите си Радостин и Светлин Шиндови, както и старши треньора Цоло Божилски, беше приет и поздравен в Общинския съвет на Плевен. Кметът д-р Валентин Христов изрази благодарност и признание за майсторството и постиженията на младия спортист, вручвайки му почетен плакет от името на общината. Доц. д-р Иван Малкодански, председателят на Общинския съвет, също отправи поздравления и пожелания за здраве и нови успехи, предоставяйки протоколни подаръци на гостите.

Альоша Илиев достигна финала на турнира след четири победи, като в решителния мач в категория до 55 килограма за кадети в класически стил, българският състезател отстъпи с 1:5 срещу Илия Кандалин от Русия. Илиев, роден през 2007 година в с. Селановци и трениращ в спортен клуб по борба „Плевен“, има в актива си сребърен медал от европейското първенство за момчета и три балкански титли. Альоша е признат за един от десетте най-добри спортисти на Община Плевен за 2023 г. Старши треньорът на клуба, Цоло Божилски, отбелязва, че успехите на младия борец не са случайни, като очаква и отличия от предстоящо световно първенство.