Ориентиране! Калоян Иванов първи за купата на България [ИП]

Калоян Иванов спечели първо място в 42-ото издание на международното състезание по ориентиране за купата на България. Състезателят на плевенския клуб Север се поздрави с успеха след като победи в два от общо трите старта при момчетата до 14 години. Преди тях той започна с трето място. Още 32-ма негови съотборници участваха в надпреварата. От тях най-силно се представи Лиляна Маринова, която завоюва бронзов медал при жените до 20 години. Тя започна с трето място. Във втория старт отстъпи с една позиция. В заключителната част обаче отново бе трета. Непосредствено след медалистите се класира Цветелина Митева. Тя е четвърта в битката при дамите до 35 години. От другите плевенски ориентировачи Вилиана Гургурова е пета при момичетата до 14 години. Шести места за Елица Любомирова /Ж10/, Здравко Колев /М14/, Цветелин Велков /М16/, Здравко Христов /М20/ и Виктор Мерджанов /М21Б/. Цветелина Цветанова /Ж16/, Никола Иванов /М16/, Пламен Райков /М40/, Данчо Борисов /М55/ и Даниел Симеонов /М21Б/ са седми.