Отборът на МГ“Гео Милев“ е шампион в младшата възраст [ИП]

Отборът по шахмат на МГ „Гео Милев” спечели първото място на финала на Ученическите игри (5-7 клас). Шахматистите на Математическата достигнаха убедително до успеха, след девет победи и спечелени 31 точки от 36 възможни. Така състезателите от младша възраст последваха примера на старшата възраст, които вече шест пъти са ставали шампиони в Ученическите игри. Досега младшата има шампионска титла през 2002 година, а през последните две години отборът се класираше на второ място в страната. Тази година това бе поправено и първото място бе спечелено убедително.Всички състезатели в отбора на МГ „Гео Милев” са активни състезатели в своите клубове. Капитанът на отбора Валентин Митев е един  от най-силните български юноши. Той се сътезава за „Ан Пасан“(София), като преди първенството игра с успех и в мъжкия отбор на клуба си. Останалите състезатели: Кристиан Георгиев, Кристиан Милев, Ева Русева и Катрин Нинова са състезатели на СКШ „Спартак Плевен XXI“, като трима от тях само преди десет дена представиха достойно България на турнир в Македония.Сега предстоят и финалите в старшата възраст (8-10 клас), които ще бъдат в Хасково.Там отборът на МГ „Гео Милев“ също ще се бори за първо място и има реални шансове да направи „дубъл“ със злато в двете възрасти.