ОФК Спартак с пореден хикс в Плевен, треньорът му и футболист изгонени [ИП]

Плевенският Спартак завърши 1:1 срещу гостуващия му Академик /Свищов/. Двубоят е от 22-ия кръг на Северозападната Трета аматьорска футболна лига. Освен, че изпуснаха победата, домакините завършиха мача с десет футболисти и без треньора си Емил Велев. Срещата започна отлично за плевенчани, които откриха резултата в 10-ата минута чрез Христо Спасов. До четвърт час преди почивката те контролираха всичко на терена. След това обаче просто отстъпиха инициативата на „студентите“. В 44-ата минута пък Милен Василев поиска смяна. През втората част гостите бяха по-дейния тим. Недоволен от съдийско решение наставникът на спартаковци Емил Велев оспори решение на съдията Петър Кузев и той го отстрани с червен картон в 70-ата минута. Четвърт час по-късно Лилян Маринов изравни. В последните секунди Едуард Атанасов от домакините изрази недоволство от отсъждането на рефера и получи втори жълт и червен картон.