Перфектен старт на Владимир Петков, но ТТС Лантенбах започна със загуба в Германия [ИП]

ТТС Лантенбах /Гумерсбах/ с лидер плевенчанина Владимир Петков стартира със загуба в мъжката Oberliga Herren NRW /четвърта дивизия/ на Германия по тенис на маса. В първия кръг възпитаникът на СКТМ Тетрон и съотборниците им отстъпиха с 5:9 при гостуването си на TВ Бургщайнфурт. Първата ракета на тима Петков изигра три срещи, които спечели. Той започна участието си с двубой на двойки в който заедно с българина Николай Солаков се справиха с лекота срещу тандема на съперника – Йорик Михаелис/Кристоф Хекман –  3:0. На сингъл Владко започна ударно срещу Михаелис и набързо поведе с 2:0 гейма. В третия битката бе изключително оспорвана и съперника му спечели с 13:11. След 9:11 равенството н геймовете бе възстановено – 2:2. В петата част Петков разби противника с 11:4 и взе победата с 3:2. Плевенчанинът взе третата си среща без проблеми – 3:0 над Денис Шнейг. Другите две победи за състава от Гумерсбах постигнаха Борис Розенберг и Владимир Рупс с по 3:0 срещу Хекман. В останалите девет мача /2 на двойки и 7 на сингъл/ ТТС Лантенбах претърпя поражение. Дори последната индивидуална битка не се проведе, защото домакините вече си бяха осигурили отборния успех.