Рилецо очаквано би Спартак [ПС]

БАСКЕТБОЛ

Баскетболният Спартак падна – 86:94 в Плевен от Рилски спортист (Самоков) в мач от 22-ия кръг на НБЛ. Резултатът бе очакван с оглед на възможностите на съперниците през настоящия сезон. Домакините издържаха цяло първо полувреме. Силите бяха равностойни, а плевенчани водеха след първата четвърт – 23:21 и след края на полувремето – 45:44. Гостите нанесоха своя удар в третата част. Тя също бе равностойна, но в края й самоковци дръпнаха с 10 точки – 73:63 и до последната сирена на срещата не позволиха на противника им да ги догони.

В последната четвърт на два пъти съотношението достигна 13 точки в полза на Рилецо. Спартаковци не се предадоха, но в крайна сметка успяха да стопят пасива едва на половина. Това бе 19-ото поражение за плевенския тим от началото на сезона.Съставът на Спартак: Николай Маринов – 12 точки, Милен Дудев 7, Константин Коев 31, Герасим Николов 9, Уладзимир Крисевич 4 (Георги Бързаков 2, Ивко Ивков 21).Треньор – Александър Дяковски

Pleven.info е автоматичен агрегатор на новини. Ние спазваме Creative Commons лиценза за онлайн съдържание и посочваме източника му. Източник на тази новина е плевенският сайт https://plevensport.eu