„Роселин Бачевски спечели злато на държавното по бокс в Плевен“

Плевен днес

Роселин Бачевски, състезател от БК „Мизия 80“, се изкачи на върха на подиума, спечелвайки златен медал в категория до 92 килограма на Държавното лично-отборно първенство, което се проведе в Плевен. Освен това, той триумфира и на състезанието за Купата на България сред младежи, девойки и жени. Клубното ръководство изказа благодарности към бащата и личен треньор на Бачевски, Генади Бачевски. От клуба също така прехвалиха участието на всички техни боксьори, наблегайки на бронзовия медал, завоюван от Роберто Димитров в категория до 71 килограма.

В допълнение, бе отбелязан успехът на клуб Локомотив София, който спечели Купата на България по бокс за девойки до 18 години и заема първо място след първия кръг на състезанието в Плевен. Девойките от БК „Мизия 80“, които учат в СУ „Георги Бенковски“, се класираха на второ място.

Източник на информацията: PlevenZaPleven