Спартак загуби драматично от Атлетик с 88:89 на полуфинала в Плевен.

БАСКЕТБОЛ Спорт

Спартак Плевен пропусна шанса за финал в приятелския турнир в Плевен, след като загуби със 88:89 от Атлетик Констанца във втория полуфинал, проведен в зала „Балканстрой“. Селекцията на треньора Любомир Минчев допусна втора грешка в предсезонната си подготовка. Един от новите играчи на отбора, Милен Захариев, не взе участие в мача.

В неделя Спартак ще играе за третото място срещу Берое Стара Загора, който загуби от румънския тим Питещ в първия полуфинал. Мачът за третото място започва в 17:00 часа, а финалът между двата румънски отбора ще се състои два часа по-късно.

Играта започна с атрактивни изпълнения и от двата отбора, като домакините успяха да вземат минимална преднина. Гостите от Атлетик Констанца обаче успяха да обърнат резултата, като намериха точките зад дъгата и завършиха първата четвърт с преднина.

Румънците продължиха с доброто си представяне и през втората четвърт, задържайки водачеството. Спартак отговори с индивидуални изпълнения на Дерек Кълвър, Трей Холоуел и Крис Кийлинг, което доведе до обрат и полувремето завърши при 41:40 за домакините.

През третата част Спартак запази лидерската си позиция благодарение на точните изстрели на Крис Минков. Въпреки това, Атлетик Констанца отново обърна резултата и след третата четвърт имаше минимална преднина.

Заключителната четвърт бе динамична с чести промени в водачеството. Спартак отново излезе напред благодарение на Амад Ранд и Минков, но гостите отговориха чрез Андрей Опреан, Монея Прат и Кевон Алън. С оставащи 31 секунди, Спартак поведе с една точка, но Айзея Филмор и Дерек Кълвър пропуснаха възможност да затвърдят преднината си, което позволи на румънците да спечелят мача със сирената.

Крис Кийлинг бе сред най-добрите за Спартак с 18 точки. Трей Холоуел и Дерек Кълвър добавиха по 17 точки, като Кълвър регистрира 10 борби. Амад Ранд отбеляза 13 точки, а Крис Минков и Виктор Гергов завършиха с по 10.

Кевон Алън бе най-резултатен за победителите с 25 точки, включително 5 тройки. Алин Андриеш добави 14 точки, Монея Прат регистрира 12 точки, 8 борби и 8 асистенции, а Талйър Стивънсън завърши с 10 точки и 9 борби.