Спартак Плевен извоюва победа след продължение срещу Черно море

Общество

Статия за превод на български език, като се запази български език. В края добавете текст на български, че информацията в статията е предоставена от Данаил Войков от БТА:

Среща от двадесет и осмия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ), първа шестица:
Черно море Тича – Спартак Плевен 86:90 (17:23, 16:19, 17:22, 27:13, 9:13) след продължение
Зала „Христо Борисов“;
Зрители – 800;
Съдии – Славчо Нучев, Владимир Занев и Христо Христов;
Най-резултатни: Къртис Джоунс 27 т., Иван Спиров 21 т. (Черно море Тича); Николай Стоянов 16 т., Станимир Маринов 14 т. (Спартак);
Спартак Плевен победи с труд Черно море Тича във Варна след продължение. Плевенският отбор, който моменти в мача води с 16 точки, беше на прага да изпусне победата в последната четвърт, в която загуби с 14 точки разлика. Играта в редовно време завърши наравно с резултат 77:77.
Това е двадесетата победа в Националната баскетболна лига (НБЛ) за Спартак, като отборът има и 8 поражения. Домакините от срещата, които играха без контузения Аверил Ъгба, имат 11 победи и 17 поражения.
Домакините от Черно море Тича стартираха добре и поведоха с 4 точки при 4:0 и 6:2, но след три минути игра Спартак обърна резултата в своя полза при 7:6. След равностойна игра, ту единият отбор повеждаше, ту другият, но в крайна сметка първата част завършва в полза на гостите с 23:17.
Втората част видя намаляване на пасива от страна на Черно море Тича до три точки при резултат 21:24, последвано от 11 поредни точки за Спартак, които взеха командването в мача. Към края на втория период гостите водеха с убедителните 42:27, което след намаление от страна на домакините се превърна в 42:33 на полувремето.
След паузата, Спартак отново доминират и увеличиха аванса си до 16 точки – 56:43. Черно море Тича реагират с две поредни тройки на Иван Спиров и кош на Марин Маринов, което намали изоставането им до 48:56. В края на третия период гостите върнаха дистанцията с 64:50 преди последната част.
Във финала на четвъртата част Черно море Тича се върнаха в играта и изравниха резултата до 65:65. Завърши равностойно с 77:77, което наложи продължение.
Продължението започна с предимство за варненци – 83:78, но Спартак успяха да обърнат мача в своя полза и затвърдиха победата с 90:86.

Информацията в статията е предоставена от Данаил Войков от БТА.