Спартак Плевен с драматичен успех след продължение в НБЛ

Общество

Изказване на треньора на Спартак Плевен Любомир Минчев след срещата от 28-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ), първа шестица между Черно море Тича и плевенския тим, завършила с успех – 90:86 за гостите след продължение.
Любомир Минчев (треньор на Спартак Плевен) – „Заслужена победа ли? Можеше да бъде и заслужена загуба за нас, предвид това, как влязохме в четвъртата четвърт и как се представихме през почти целия този период – играхме наистина слабо. Първоначално в защита – позволихме на противника да навакса изоставането, независимо от преднината, с която влязохме – 14, 16 точки, дали сме – и да играят със силното си оръжие, което за Черно море Тича е бързата игра и транзициите. Оставихме ги да вземат стрелби на свобода… Ние от своя страна не успяхме да направим и един фаул, за да спрем бързата им игра и да ги заставим да играят срещу организирана от нас защита. Допуснахме лесни точки, разликата намаля и това се отрази и на нашата атака. Неусетно ритъмът на игра се сблъска с това, че вкараха близо два пъти повече тройки от обичайното за тях през сезона и закономерно можехме да загубим мача. Ние го бяхме почти изпуснали, но те решиха да ни подарят шанс в заключителните минути – и в регламентираното време, и в продължението, допуснаха грешки, които ни позволиха да отбележим лесни точки и да излезем напред.
Да, изглежда, че ще сме плейофни съперници, но до края на сезона има още много мачове и нищо не е сигурно. Зависи от това как ние ще се представим и как ще играят нашите опоненти – може да има и размествания. Важното е да сме здрави за плейофите и до този момент да сме водили добра подготовка, защото подобни мачове са трудни, на дълги серии и със силно физическо натоварване, а при нас важни играчи липсват и тренировъчният процес също е затруднен.“
Николай Стоянов (играч на Спартак Плевен) – „В един момент бяхме буквално на път да загубим мача. Черно море Тича не отстъпиха даже без най-добрия си играч Аверил Ъгба. Упорито се бориха, успявайки няколко пъти да изравнят и дори да обърнат след значително изоставане, което успяхме да изградим. В нашия отбор имаше отпускане, което се надявам да преодолеем, тъй като тази тежест беше присъща в почти всеки наш мач. Искам да поздравя Черно море Тича за битката и упоритостта, с която се върнаха в играта и съумяха да се борят до последно. Въпреки че не мога да скрия радостта си от победата, мачът беше наистина тежък. Виждате, че бяхме със съкратен състав, но не искам това да звучи като оправдание, защото всеки от нас трябва да даде всичко от себе си за победата. Затова изпращам поздравление до отбора на Черно море Тича.“

Информацията в тази статия е предоставена от Данаил Войков от БТА.