Спартак разгроми Шумен в контрола преди Суперкупата с 95:72.

БАСКЕТБОЛ Спорт

Спартак постигна впечатляваща победа в приятелска среща седмица преди мача за Суперкупата. Отборът надигра Шумен със 95:72 в двубой, проведен пред празни трибуни в зала „Балканстрой“ в Плевен.

Началото на срещата бе динамично, като след първите десет минути игра Спартак вече водеше с двуцифрена преднина от 34:22. Въпреки спад в резултатността на играчите на Любомир Минчев през втория период, те все пак запазиха аванс на почивката с резултат 51:45.

След паузата Спартак отново увеличи преднината си и завърши мача категорично.

Дерек Кълвър бе най-резултатен с 17 точки, Крис Кийлинг добави 16. Трей Холоуел вкара 15 точки, а Ахмад Ранд и завърналият се на терена Виктор Гергов допълниха по 11. Милен Захариев също взе участие в срещата, а новопривлечен чужденец направи своя неофициален дебют.

За Шумен Бено Зечич се отличи с 23 точки (включително 5 тройки), Отас Айекеполор постигна 22 точки, а Джакори Ийли добави 12.