С девет медала се завърнаха каратеките на „Петромакс” от турнира „Купа Дръстър” [ИП]

Седем състезатели на КБИ „Петромакс” спечелиха девет медала – 5 златни, 3 сребърни и един бронзов, от Международния карате турнир „Купа Дръстър 2018“, който се проведе на 6 октомври  в  Силистра.
Участваха 12 карате клуба от страната с общо над 160 участника в различните дисциплини и категории – ката и кумите отборно и индивидуално.
В крайното класиране по медали плевенските каратеки се наредиха на четвърто място.
При най-малките – 7-годишните, Виктория Петкова извоюва златен медал в дисциплина макивара и 2-ро място и сребърен медал при 8-годишните в същата дисциплина. Виктория Петкова е състезател на школата от групата в град София.
От Спортно Училище с добро представяне са:
Любослава Литкова – Шампион при дисциплина кумите индивидуално – възрастова група кадети – в категория до 50 кг.
Евгени Йорданов – Шампион дисциплина кумите индивидуално – възрастова група кадети – в категория до 70 кг. Евгени участва и в по-голяма възрастова група – при джуниори – класира се на 5-то място в същата дисциплина
Румен Бунев – 2-ро място и Вицешампионска титла при дисциплина кумите индивидуално – възрастова група кадети – в категория над 70 кг.
Цветослав Босилков – 2-ро място и Вицешампионска титла при дисциплина кумите индивидуално – възрастова група джуниори – в категория до 61 кг. В същата категория съотборника му Валентин Сачански се класира на 3-то място с бронзов медал
Теодор Димитров – 1-во място и Шампионска титла – дисциплина кумите индивидуално – възрастова група джуниори – в категория до 76 кг.
При отборната дисциплина кумите, отбора на школа „Петромакс” в състав: Румен Бунев, Валентин Сачански, Евгени Йорданов, Теодор Димитров и Цветослав Босилков – станаха   шампиони на дисциплината, след като надиграха отбора на домакините от КК „Шото Витяз“
Лъвчетата на Петромакс бяха на състезанието с треньора си от Спортно училище Деница Панталеева, която е много доволна от представянето им. През това време Олимпийската надежда на КБИ „Петромакс“ – Ивет Горанова се готви и замина за Карате 1 Премиер Лига в Токио, Япония, където ще бъдат и Олимпийските игри през 2020 година.