Трето място за СКО Север в спринта за купа ”Variant 5 days-2018” и купа „Тренера“ [ИП]

Едно трето място за състезателите на плевенския СКО Север в третия ден на международната надпревара по ориентиране за купа ”Variant 5 days-2018” и купа „Тренера“. Това е резултата от старта в спринта. Постигна го Здравко Колев при момчетата до 14 години. В конкуренция с 12 съперници той измина 2.1 км с 85 метра изкачване и 9 контролни точки за 13:26 минути. С 22 секунди по-бърз бе победителя Михаил Балабанов от Узана /Габрово/, следван от Титоян Шателон от НСА-Сивен /София/. Тук другия плевенчанин – Калоян Иванов е шести. Две минути и половина не достигнаха на Иван Димитров да дублира успеха на Здравко. Той финишира четвърти в Отворения маршрут. Най-бърз по трасето от 2.1 км с 85 метра изкачване и 9 контроли бе Алексей Сархачев от Узана /Габрово/. Още трима състезатели от плевенския клуб участваха в спринта. Седмо място за Мартин Харизанов и Милен Гургуров съответно при момчетата до 10 години и мъжете до 50 г. С позиция по-назад завърши Вилиана Гургурова в надпреварата на момичетата до 14 г.