ФК Спартак 1919 разби украинци и е на полуфинал [ИП]

Плевенският ФК Спартак 1919 разгроми в Бургас втория отбор на Черноморец /Одеса/ с 4:0. Това бе третия двубой и втори за днес на плевенчани от Група А на детския международен футболен турнир „Звездичка – Колония къп“ при родените 2005 година. Победата осигури на спартаковци второто място в групата и утре в битка за финала ще срещнат първия състав на украинския Черноморец, който спечели Група Б.Днес водения от президента на клуба – Мирослав Иванов и треньорът Бойко Цветков тим тотално надигра съперника. Взе преднина още в 6-ата минута след топовен шут от 20 метра. Същото се повтори и в началото на втората част, когато след удар по диагонала отдясно стана 2:0. Няколко минути по-късно топката влетя в мрежата, но този път след изстрел от ляво. По идентичен начин падна и четвъртото попадение в 44-ата минута.