„Черно море Тича U16 с бронз след триумф над Спартак Плевен“

БАСКЕТБОЛ Спорт

Отборът на Черно море Тича спечели бронза в националния турнир за юноши под 16 години този сезон.

Командата от Варна се увенча с награда за трето място след категорична победа над тима на Спартак Плевен, завършила с резултат 78:57.

Поправяйки настроението си след загубата на полуфиналния мач в предходния ден, възпитаниците на треньора Денислав Коцев не започнаха мача по най-добрия начин, но скоро намериха своя игрови темп.

През втората четвърт играта показа различни тенденции, в резултат на което Черно море успя да изгради осезаемо предимство и отиде на почивката с десет точки напред – 36:26.

През втората половина на играта, варненци продължиха да нарастват аванса си и осигуриха победата доста преди края на мача.

Четири от играчите на Черно море завършиха в двуцифрени точки, като двама от тях записаха дабъл-дабъл. Светослав Славов постигна 16 точки и 11 борби, а Мартин Попов добави 15 точки и 10 асистенции към своята статистика.

С най-много точки за Спартак бе Дарио Тодоров, който отбеляза 14 точки.