„11-годишно момиче от Плевен триумфира в крос за националния празник!“

Плевен днес

Над 200 участника взеха участие в 50-ото юбилейно издание на лекоатлетическата щафета и крос „Обиколка на Военноисторическите музеи“, което се проведе в Плевен. Мероприятието е част от официалните събития, отбелязващи Националния празник Трети март и е включено в Спортния календар на Общината за 2024 година. Организацията беше осъществена от Община Плевен със съдействието на местни лекоатлетически клубове.

Участниците в щафетата бяха отбори от местни учебни заведения с държавно и общинско управление. Сред тях възпитаници на СУ „Г. Бенковски“ също демонстрираха своя талант в леката атлетика. В кроса участваха състезатели от всички възрасти, включително и 11-годишната Белослава Генчева, перспективна триатлонистка, спечелила златни медали на всички държавни първенства и турнири през предходната година.

Резултатите от щафетата „Обиколка на Военноисторическите музеи“ показаха отлично представяне на различните учебни заведения със следното класиране по категории:

– Момичета 4-5 клас: първо място за ОУ „Ц. Спасов“
– Момчета 4-5 клас: първо място за СУ „Иван Вазов“
– Момичета 6-7 клас: първо място за ОУ „Ц. Спасов“
– Момчета 6-7 клас: първо място за ОУ „Ц. Спасов“
– Девойки 8-9 клас: първо място за МГ „Г. Милев“
– Юноши 8-9 клас: първо място за МГ „Г. Милев“
– Девойки 10-12 клас: първо място за МГ „Г. Милев“
– Юноши 10-12 клас: първо място за МГ „Г. Милев“

В индивидуалния крос при мъжете първенец стана Павел Здравков, а при жените – младата Белослава Генчева.