13 медала за борците на Изобор и Класик в Згориград [ИП]

Три златни, четири сребърни и шест бронзови медала спечелиха състезателите на СКБ Изобор /Плевен/ и СКБ Класик /Белене/ в деветото издание на турнира по класическа борба във врачанското село Згориград. Около 150 борци от споменатите два клуба, Ботев /Враца/, ЦСКА /София/, Славия /София/, Стара Загора, Кюстендил, Златица, Надежда /Оряхово/, Селановци, Етрополе и състава на домакините участваха в надпреварата. Тя бе във възрастовите групи – подготвителна /деца – 1-3 клас/, деца /4-6 клас/, момчета /7-8 клас/.
Плевенският тим заложи на 6 свои възпитаници, които завоюваха 1 златен, по 2 сребърни и бронзови медала. Пет от тях са при децата. Първо място за Емил Костадинов /категория 53 кг/. Илко Борисов /47 кг/ и Цветин Романов /69 кг/ са втори. Бронзови отличия за Кристиян Цветков /38 кг/ и при момчетата за Мартин Асенов /48 кг/. Виктор Фитов бе потенциален победител в категорията до 42 кг при децата, но контузия го спря от участие. Със сигурност плевенчани щяха да вземат още медали, но част от състезателите им не излязоха на тепиха в Згориград, защото по същото време се бориха в силния международен турнир в Стрий /Украйна/.
В Згориград беленският клуб разчиташе на 11 състезатели, които завоюваха по 2 златни и сребърни и 4 бронзови медала. В подготвителна група категориите си спечелиха Мартин Георгиев /28 кг/ и Димитър Коев /47 кг/. В същата възраст Кристиян Иванов /24 кг/ и Алекс Лазаров /26 кг/ се окичиха със сребърни медали. Връстникът им Дани Иванов /22 кг/ е трети. На същата позиция, но при децата завършиха Петър Петров /42 кг/ и Радослав Тонев /47 кг/. Бронз и за Георги Звездев /48 кг/, но при момчетата.