ВВВУ „Георги Бенковски“ участва в кроса „Стъпки на Левски“.

Плевен днес

В Троян се проведе 15-тото издание на Национален крос „По стъпките на Васил Левски“ в чест на 151-вата годишнина от смъртта на българския национален герой. Тази година в кроса участваха над 300 състезатели от цялата страна, което е рекорден брой. Стартът бе даден от паметника на Апостола на площад „Централен“ в Троян, а крайната цел бе при Троянския манастир. Участниците премериха сили в различни дистанции – 3 км, 8 км и 12 км, като се състезаваха в отделни възрастови групи за мъже и жени.

Особено впечатление направи курсант старшина Василена Маркова, която на 12 км дистанция финишира за 1:26:00 часа с темпо 7,10 мин/км, заемайки 15-то място сред жените и 73-то в общото класиране от 93 състезатели. Старши лейтенант Милен Симеонов също се отличи с добро представяне на 8 км дистанция, където с време 00:46:20 мин. зае 20-то място сред 146 участника и 53-та позиция в общото класиране, със скорост 10,36 км/ч и темпо 5,47 мин/км. На OPEN M дистанция Даниел Симеонов завоюва 10-то място в своята група и 29-то в общото класиране, с време 19,28 мин., скорост 9,24 км/ч и темпо 6,29 мин/км, при участие на общо 85 състезатели.

Участвали са и представители на ВВВУ „Георги Бенковски“, които са също така състезатели в Клуб по спортно ориентиране „Север“ от Плевен, ангажирани с Туристическо дружество „Кайлъшка долина“. Информацията и снимките са предоставени от ВВВУ „Георги Бенковски“.

Източник на информацията: PlevenZaPleven