Баскетболни таланти: Спартак Плевен в Топ 4 на финали U16.

БАСКЕТБОЛ Спорт

Баскетболният тим на Спартак Плевен за младежи под 16 години успя да изкове своя път към четирите най-добри отбора във финалния етап на състезанията, проведени в София. Под ръководството на треньора Антонио Станков, плевенският отбор преодоля съперничеството на Тунджа Ямбол с резултат 77:54. Спартак доминираше противника в залата „Триадица“, като утвърди своето предимство още в рамките на първото полувреме, впоследствие отбелязвайки лесен триумф над тима на Милен Костов.

Отборът-домакин започна агресивно и в кратък период от време успя да изгради двуцифрено водство, завършвайки първата част с преднина от 14 точки. Контролът в ръцете на плевенчани се заздрави в следващия период, което им позволи да отидат на голяма почивка с убедителните 45:30 в тяхна полза. Във втората част на срещата, „синьо-белите“ отново проявиха превъзходство, достигайки до заслужена победа.

Дарио Тодоров заблестя на игрището с впечатляващите си 25 точки, 12 борби и 4 успешни изстрела отвъд тройката за Спартак, докато Момчил Добрев и Борис Томов допълваха постиженията на отбора съответно с 13 и 10 точки и доминираха в борбата под кошовете.

Опонентът Тунджа се противопостави с изявата на Стелиян Кабуков, който успя да натрупа 21 точка и 7 борби. Станислав Събев добави 16 точки към резултата на своя тим, а Даниел Иванов завърши със солидните 10 точки и 14 борби.

Междувременно, ЦСКА продължава своето безпогрешно представяне във финалния турнир, задминало Делфин със смазващия резултат 124:69. След старт, който постави основите на победата, ЦСКА не даде шанс на своя съперник, воден от Петко Янков.

Въпреки началния интерес към срещата, ЦСКА скоро взе превес и не остави съмнение в резултата. Георги Христов бе ключовият играч за „червените“ с 18 точки, 7 борби и 4 тройки.

С този изход, ЦСКА затвърждава позицията си в челото на групата с пълен успех от 3 победи, докато Спартак зае втора позиция с общ резултат от две победи и едно поражение. Делфин следва с обратния баланс – една победа и две загуби, докато Тунджа затвори груповата фаза без победа. Последните два тима ще продължат да се борят за позициите от пето до осмо място.

Източници предоставиха пълна статистика от мачовете на Тунджа Ямбол срещу Спартак Плевен и ЦСКА срещу Делфин, заедно с подробна програма и резултати от финалите на момчетата под 16 години, както и индивидуални и отборни статистически данни от сезон 2023/2024.