На 10 януари 2025 година тийнейджъри от ДФСГ „Интелект“, участващи в проект „Младежки медийни кореспонденти“ на Сдружение „Рицари без броня“, проведоха значими срещи с представители на местната власт в Плевен. Те разговаряха с кмета на Общината д-р Валентин Христов и председателя на Общинския съвет доц. д-р Иван Малкодански.
Йордан Грижов от „Рицари без броня“ коментира амбициите на проекта: „Чрез реализиране на проекта сме си поставили за цел да насърчим демократичното младежко участие в прилагането на политики на местно ниво, чрез повишаване степента на тяхната информираност, ориентация и мотивация за включване. Нашите младежки медийни кореспонденти са млади хора с активна гражданска позиция, които имат идеи и желание да бъдат полезни. Винаги е добре да чуем техният начин на мислене.“
Една от основните теми на дискусиите бе програмите на Община Плевен за подкрепа на млади таланти в областите на науката, изкуството и спорта. Младите хора бяха любопитни да научат дали има планове за създаване на нови младежки центрове и културни пространства, в които те биха могли да участват със свои инициативи и какво се предвижда за подобряване на образователната инфраструктура в града.
Учениците също така имаха възможността да се срещнат и с представители на общинската администрация, които отговарят за младежките дейности. Те участваха в заседание на Постоянната комисия по „Младежки дейности, спорт и туризъм“ към Общинския съвет и присъстваха на сесия на местния парламент.
Проектът се осъществява по програма „Еразъм+“ и неговата реализация предвижда 18 месеца изпълнение, включващо обучения, лекции и кръгли маси на разнообразни теми като: „Що е то Младежка активност и можем ли да влияем на процесите на вземане на решения?“, „Европейски ценности – избори, институции и възможности“, „Гражданска активност – права и задължения“, „Медийно говорене и поведение пред публика“, „Дискриминация, расизъм и агресия – как да ги победим“, „Социални мрежи – възможности, опасности и норми“, „Пътят на боклука – култура за зелен подход“, и „Равенство между половете – история на борбите за права“.
Крайната и основна цел на проекта е стартирането на първия по рода си Младежки Подкаст – „Youtcast“.