Начало » Общинският съвет в Плевен поздрави 15-годишния Илия Илиев за два златни и един сребърен медал и европейски рекорд по стрелба в Осиек

Общинският съвет в Плевен поздрави 15-годишния Илия Илиев за два златни и един сребърен медал и европейски рекорд по стрелба в Осиек

От Плевен Инфо
0 Коментари

Общинските съветници в Плевен приветстваха в началото на редовното си месечно заседание 15-годишния Илия Илиев, който се завърна с два златни и един сребърен медал от Европейското първенство по стрелба. Младият състезател беше гост в залата заедно със своя треньор Георги Георгиев от елитния стрелкови клуб „ВИА“.

От шампионата в Осиек, Хърватия, Илиев донесе не само отличията, но и нов европейски рекорд в дисциплината „Скийт“ при юноши до 18 години.

Председателят на Общинския съвет доц. д-р Иван Малкодански поздрави състезателя и треньора му от името на съветниците и им пожела здраве, постоянство и още бъдещи успехи, които да носят престиж на Плевен и на България.

Илия Илиев и Георги Георгиев получиха подаръци от кмета д-р Валентин Христов и от доц. д-р Малкодански.

Треньорът Георги Георгиев коментира, че следващата голяма цел пред отбора е световното първенство в Италия. По думите му подготовката е насочена както към физическата форма, така и към психическата устойчивост, като очакванията са отново да се борят за място сред победителите.

Източник на информацията: БТА.

Може да прегледаш още

Остави коментар