„Kaylaka Trail Run“ събра бегачи от 6 до 77 години в Плевен

Плевен отново стана домакин на спортно събитие, което събра любители на бягането от цялата страна. В парк „Кайлъка“ се проведе второто издание на „Kaylaka trail run“, организирано от Община Плевен и сдружение „Да бягаш“. Близо 350 състезатели измериха сили на трасета разнообразни по дължина, които останаха запомнящи благодарение на живописните екопътеки в парка.

На старта на най-дългото трасе с дължина 30 км се поставиха 66 смелчаци, при които отличията разделиха както следва: Николай Дерменджиев тръгна първи при мъжете до 39 години с време от 2:31:22 ч., Младен Антонов доминира в категорията 40+ с 2:44:00 ч., при жените до 39 години победителка стана Демяна Йосифова с 3:06:33 ч., а при дамите над 40 години – Велислава Стефанова с финиш за 3:10:51 ч.

В битката на 17 км старт, където участие взеха 112 състезатели, победители станаха Владислав Ергиев с време 1:10:57 ч. в категорията мъже до 39 години и Юлиян Иванов в категорията 40+ с време 1:22:26 ч. Сред жените до 39 години Мая Русева се радваше на първото място със същото време, а Марияна Иванова триумфира при ветеранките с 1:33:28ч.

Компактната дистанция от 7 км привлече най-много участници – 164, където Борис Андреев и Кенан Сали спечелиха златото при мъжете до и над 40 години съответно с времена от 00:29:49 ч. и 00:35:41 ч. Сред жените младежката категория бе оглавена от Михаела Цвяткова за 00:37:22 ч., а при дамите 40+ най-бърза бе Кремена Кънчева с 00:39:50 ч.

Организаторите осигуриха медали за всеки състезател, преминал успешно през трасето, увековечавайки така усилията и спортния дух на участниците в това вдъхновяващо събитие. Мотивация и емоции не липсваха, а разнообразието от възрастови групи допринесе за уникалната атмосфера на състезанието.