Начало » Общината в Плевен награди състезател, спечелил медал на Европейското първенство по стрелба.

Общината в Плевен награди състезател, спечелил медал на Европейското първенство по стрелба.

От Плевен Инфо
0 Коментари


Местната власт в Плевен засвидетелства признание към 15-годишния Илия Илиев – състезател на стрелкови клуб „ВИА“, който спечели два златни и един сребърен медал на Европейското първенство по стрелба в Осиек, Хърватия. На редовно заседание на Общинския съвет той и неговият треньор Георги Георгиев, който е и председател на клуба, бяха поздравени от кмета д-р Валентин Христов, председателя на Общинския съвет доц. д-р Иван Малкодански и общинските съветници.

Освен медалите, Илия Илиев постави и нов европейски рекорд в дисциплината „Скийт“ при юношите до 18 години. Кметът му връчи почетен плакет и пожела здраве и още успехи, а от името на Общинския съвет също бяха отправени поздравления и пожелания за нови постижения, които да носят престиж на Плевен и България.

Следващата цел пред младия състезател е силно представяне на Световното първенство в Италия. Треньорът Георги Георгиев заяви, че подготовката върви усилено както физически, така и психически, с надежда отново да стигнат до отличия.

Може да прегледаш още

Остави коментар