Начало » Общинският съвет в Плевен прие нова наредба за пътуване и контрол в градския и междуселищния транспорт

Общинският съвет в Плевен прие нова наредба за пътуване и контрол в градския и междуселищния транспорт

От Плевен Инфо
0 Коментари

Общинският съвет в Плевен одобри наредба, която урежда правилата и условията за пътуване в обществения градски и междуселищен транспорт на територията на общината.

Предложението е внесено от председателя на Общинския съвет доц. д-р Иван Малкодански. По думите му досега в община Плевен не е съществувал специализиран нормативен акт, който изчерпателно да регламентира правата и задълженията на пътниците, условията за пътуване, както и реда за контрол и налагане на санкции при нарушения. Това е водело до различно тълкуване и прилагане на правилата и е създавало затруднения при контролната дейност, посочи Малкодански.

Очакванията са новата наредба да допринесе за по-ефективна организация и по-голяма безопасност на градския и междуселищния транспорт в общината.

В началото на заседанието бяха гласувани промени в предварителния дневен ред. След отпадането на една точка и включването на допълнителни предложения, съветниците приеха дневен ред от общо 43 точки.

Работата на местния парламент продължава с обсъждане на състоянието и ефективността на дирекция „Обществен ред и сигурност“ към Община Плевен.

В началото на заседанието общинските съветници приветстваха 15-годишния Илия Илиев, който спечели два златни и един сребърен медал от Европейско първенство по стрелба. Той гостува заедно с треньора си Георги Георгиев от стрелкови клуб „Виа“.

Във фоайето пред залата, в която заседава Общинският съвет, е организиран благотворителен базар за набиране на средства за изграждането на параклис в село Тученица.

Източник на информацията: БТА.

Може да прегледаш още

Остави коментар