С много емоции приключи XXII Национално ученическо състезание „Млад спасител“, в което надпреварата за челните позиции бе изключително оспорвана. Организаторите отчетоха, че всички участници са демонстрирали много добра подготовка и са се утвърдили като равностойни съперници, а най-добре представилите се отбори са заслужили победата си.
За успешното провеждане на спортното събитие допринесоха и осигурените условия с подкрепата на Община Плевен, за което организаторите изразиха благодарност. Всеки отбор получи сертификат за участие, връчен от директора на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Плевен, комисар Станислав Атанасов.
В дисциплината „Първа долекарска помощ“ Българският Червен кръст връчи специални награди. Отличията бяха предоставени от Албена Методиева, като класирането в модула е: първо място – София област, второ – Търговище, трето – Шумен.
Победителите в състезанието бяха наградени с медали, купи и предметни награди. В генералното комплексно класиране първото място зае Пловдив, второто – Добрич, а третото – Перник. Отличията бяха връчени от заместник областния управител Богомил Стоев, областния управител Иван Петков и заместник-директора на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ старши комисар Любомир Баров.
Силен отзвук предизвика и постъпката на отбора на Варна, който вечерта на 22 юни намери значителна сума пари и незабавно я предаде на организаторите. Жестът бе определен като пример за честност, отговорност и активна гражданска позиция, а комисар Атанасов отправи специална благодарност към варненския отбор за достойното им поведение.
След финала на състезателната програма участниците ще посетят исторически забележителности в Плевен, като най-предпочитана се оказа Панорама „Плевенска епопея“. От РДПБЗН – Плевен пожелаха на всички състезатели и координатори весело и безопасно лято и изразиха надежда за нови срещи в следващите издания на „Млад спасител“.