U-15: ОФК Спартак подари победа на Ботев във Враца [ИП]

Плевенският ОФК Спартак падна във Враца от местния Ботев с 1:3. Двубоят бе от 14-ия кръг на зоналното футболно първенство за деца до 15 години. Гостите направо подариха трите точки на съперника. Сториха го чрез елементарни грешки и неумение пред вратата на домакините. В 18-ата минута централния бранител на врачани изрита панически топката далече от вратата си, неориентиран защитник на Спартак допусна да бъде прехвърлен и противник стреля неспасяемо в мрежата. В последните пет минути на първото полувреме се получи голов екшън. В 31-ата минута плевенски футболист бе фаулиран в наказателното поле, рефера вдигна червен картон на провинилия се и отсъди дузпа, която Алекс Асенов реализира. При ответната атака спартаковци получиха гол, копие на първия. В последните секунди преди почивката се случи същото за 3:1. През второто полувреме топката не излизаше от половината на Ботев. Християн Нечев уцели гредата, Юлиян Николов отправи два страховити удара, Павел Челестинов също се размина с попадение. Резултатът обаче остана непроменен.В първенството на по-малките – U-11 ОФК Спартак претърпя разгром 0:7 от Ботев.