U-15: ФК Спартак 1919 победи батковци в Габрово [ИП]

Детският тим (родени 2003-2004 година) се наложи с 2:1 в Габрово над Янтра 1919. Двубоят бе от 11-ия кръг на Елитна група U-15 – зона Велико Търново. Домакините превъзхождаха тотално с ръст и физическа сила. В спортно-технически аспект обаче гостите доминираха. Те пропуснаха да вземат сериозен превес в резултата още в началото на мача. Първо нападател не успя да преодолее вратаря, озовал се очи в очи с него. След това стража бе прехвърлен, но топката прелетя над вратата. В 25-ата минута плевенски бранител опита за финтира съперник, но той му отне топката и я насочи в мрежата. Обратът бе факт веднага след почивката. Първо лявото крило на Спартак преодоля половината габровски футболисти, подаде на съотборник, който изравни. В 42-ата минута след серия къси подавания до тъчлията последва силен шут, който изненада вратаря и спартаковци поведоха. В оставащото време до края на срещата нямаше опасности пред двете врати, но плевенчани рядко оставяха топката във владение на габровския отбор. Домакините залагаха на твърдата игра и първо контузиха централния нападател на Спартак, а сменилия го също напусна терена преждевременно след удар в главата.