U-15: ФК Спартак 1919 смаза ДФК Видин [ИП]

Последни новини

Плевенският ФК Спартак 1919 разби във Видин едноименния футболен тим с 6:2. Двубоят е от отложения 10-и кръг на зоналната Елитна група за деца до 15 години. Домакините трябва да са доволни, че не отнесоха двуцифрено поражение. Всичко се реши още пред първото полувреме. В 6-ата минута Пламен Иванов засече с глава центрираната от корнер топка за 1:0. Секунди по-късно при идентична ситуация Владимир Тодоров удвои. Малко след това видинчани върнаха интригата – 1:2. В 25-ата минута обаче Айгюн Рюстемов овладя топката, финтира бранител и вратаря преди да я насочи в мрежата. В края на полувремето Манол Йосифов отчая съперника с четвърто попадение за плевенчани. Веднага след почивката домакините вкараха за 2:4, с което ядосаха противника. Спартаковци извършиха няколко смени в състава и окупираха отсрещната врата. Кирил Андреев „почерпи“ за рождения си ден с два гола. Първият път се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Васил Тошев. После центрира от фаул, но топката влетя директно в мрежата. Още четири пъти плевенските нападатели излизаха очи в очи с видинския страж, но не успяха да го преодолеят. След петия гол гостите останаха с 10 футболисти заради червения картон на Никола Георгиев, който удари играч от противника.

Pleven.info е автоматичен агрегатор на новини. Ние спазваме Creative Commons лиценза за онлайн съдържание и посочваме източника му. Източник на тази новина е плевенският сайт https://infopleven.com