В Плевен три институции – Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетните и непълнолетните към Общината, Районният съд и отдел „Борба с наркотрафика“ към Агенция „Митници“ – започват съвместна инициатива по повод Международния ден за борба със злоупотребата и нелегалния трафик на наркотични вещества. Това информират от пресцентъра на Община Плевен.
Кампанията е под мотото „Не сте сами“ и ще се проведе в зала „Плевен“ в сградата на Областната администрация, както и на площад „Възраждане“. Основната ѝ цел е да предотвратява употребата на наркотични вещества сред младежите, като насърчава информираността и активното участие на учениците чрез открит разговор и включващи дейности.
В рамките на програмата са предвидени информационна част, дискусия и демонстрации с куче, обучено да открива наркотични вещества. Вечерта на площад „Възраждане“ ще има и музикално участие – концерт на рап изпълнителите FYRE&THEO.
Според данни на Агенция „Митници“ през настоящата учебна година кампанията „Не сте сами“ е достигнала до над 7 000 ученици, запознавайки ги с рисковете, свързани с наркотиците и хазартната зависимост.
Източник: БТА.