Над 200 деца се състезаваха в таекуон-до турнир в Плевен.

Последни новини

На 5 октомври в зала „Спартак“ в Плевен се проведе седмото издание на най-големия детски турнир по таекуон-до в България, известен като Купа „Плевен“. В турнира взеха участие над 200 състезатели, представляващи 15 отбора от цялата страна и един тим от Република Северна Македония. Това събитие е част от Спортния календар на Община Плевен за 2024 г. и календара на Българската федерация по таекуон-до. Турнирът беше организиран от Спортен клуб по таекуон-до „Атила“ – Плевен, с президент и главен треньор Даниел Цаков и с подкрепа от Община Плевен.

Младите участници се съревноваваха в три възрастови категории в рамките на добре организирания турнир. Зрителите станаха свидетели на интригуващи и напрегнати двубои, в които състезателите демонстрираха изключителна мотивация и умения. В класирането по медали, първото място зае Спортен клуб „Калоян – Ладимекс“ от Перник, втори се класира Таекуон-до клуб „Одесос“ – Варна, а третото място бе спечелено от АСТК „Тракия“ – Пловдив.

„Благодаря на всички състезатели и техните треньори за това, че за поредна година превърнаха турнира в истински спортен празник. Щастлив съм и че отново заедно с нас в Плевен бяха и нашите приятели от Република Северна Македония“, сподели президентът и главен треньор на СКТ „Атила“ Даниел Цаков. Той изрази надежда, че това събитие, което вече е традиционно за града, ще продължи да привлича интереса на клубове от цялата страна и че все повече деца ще се увличат по този спорт.