Под заглавието „Община Плевен осигурява подвижни секции за избиратели с трайни увреждания“ бихме могли да претворим новината в следния стил:
В навечерието на изборите на 9 юни, община Плевен предприема конкретни мерки за осигуряване на достъпа до избирателния процес за хора с трайни увреждания. В резултат на проведени консултации на кмета д-р Валентин Христов с парламентарно представените партии и коалиции, са образувани две подвижни секционни избирателни комисии с номера 132 и 133. Те ще позволят на желаещите да гласуват избиратели с ограничена мобилност да упражнят правото си на глас чрез подвижна избирателна urna.
Предвидени са и механизми за осигуряване на представителство на различните партии в съставите на комисиите, спазвайки квотния партиен принцип. За осигуряване на гласоподаването, заявленията на хората с увреждания са приемани до 25 май, а общият брой на регистрираните избиратели с трайни увреждания е 53, като 25 от тях са от града, а останалите 28 – от малките населени места на общината.
Избирателите, пропуснали първоначалния срок, все още имат възможност да подадат своето заявление до 3 юни включително. Това право се дължи на условието, че на територията на община Плевен са налични назначени подвижни секционни избирателни комисии.
Допълнително, в съответствие с позаботата на общината за достъпност и инклузивност, ще бъдат обособени и секции в социални институции, включително Дом за стари хора в с. Бохот, УМБАЛ „Д-р Георги Странски“ – Плевен, МБАЛ „Сърце и Мозък“ – Плевен и в Затвора Плевен, което гарантира, че всички социални групи ще могат активно да се включат в предстоящото гласуване.