Плевенският карате клуб Петромакс триумфира на международния турнир „Плевен“

Общество

Каратеките от плевенския клуб „Петромакс“ триумфираха с купата „Плевен“ на международния турнир, проведен в зала „Спартак“ в Плевен, като утвърдиха лидерската си позиция в карате спорта в България. Те постигнаха впечатляващ брой от 36 медала, сред които 13 златни, 6 сребърни и 17 бронзови.

На второ място се класира карате клуб „Монтана 2017“ с общо девет медала – пет златни, три сребърни и един бронзов. Третото място бе заето от клуб „Атнес“ от Троян с 13 медала: четири златни, два сребърни и седем бронзови. Карате клуб „Добруджа“ от Добрич остана четвърти.

Купата за първото място бе връчена от президентът на Българската национална федерация карате, Русалин Русалинов. Треньорите на водещите четири клуба също бяха наградени с купи в знак на признание за тяхното успешно представяне.

В състезанието участваха 420 състезатели от 21 клуба от България, Турция, Сърбия и Румъния. Дисциплините включваха ката и кумите, както и игра с макивара за най-малките на възраст 6-7 години. Медали бяха спечелени от представители на 19 клуба. Почетен гост на събитието, част от спортния календар на община Плевен, беше олимпийската шампионка от Токио 2020, Ивет Горанова.